
8 t/m 31 maart 2019
13:00 tot 17:00

Contested Space?
Any space that two or more people are in dispute over. Or at least, not in agreement.
Met dit project willen wij de stem van kunstenaars laten horen, ook uit gebieden waar die stem lijkt te verstommen. Voor ons maakt kunst het verschil in een wereld die steeds weer en steeds meer gedomineerd wordt door machten met belangen die niet de onze zijn.
Wij vragen kunstenaars om mee te denken en deel te nemen aan het Contested Space Project. Eind januari 2019 hebben wij de eerste resultaten getoond. Maar Contested Space gaat verder, en wel van vrijdag 8 t/m zondag 31 maart. De volgende werken zijn door de deelnemers speciaal voor de tentoonstelling samengesteld, gerealiseerd of komen in de loop van de maand maart tot stand:
Naked Syria
Issa Touma | Aleppo (Syrië)
Fotografie
- Issa Touma – Naked Syria
- Issa Touma – Naked Syria
Rhubarb Flight
Pier Pennings & Anke Land
Oom Bram, de jongste broer van Pier Pennings vader, was Spitfire-piloot bij de RAF. Hij sneuvelde in WO II op 28 april 1941 bij zijn eerste aanvalsvlucht op vliegveld Vlissingen, 24 jaar oud. Hij ligt nog steeds ergens op de bodem van de Westerschelde. Pennings bouwde uit panlatten de Spitfire op ware grootte, te midden van Scrap and Shatter van Anke Land. Zij maakte Scrap and Shatter van karton en van haar in goud geweven stoffen, symbool voor de kostbaarheid van het leven.
In de videoruimte is de film Uncle Abe’s Spitfire te zien, door Dirk D. Knickhoff (Duitsland) gemaakt in de Geheime Bunker van Studio Omstand.
- Pier Pennings & Anke Land – Rhubarb Flight
- Pier Pennings & Anke Land – Rhubarb Flight
The New Score – Collective Creation for Visual Artists
Kim Engelen | Hangzhou (China)
31 dagen, 31 postbakjes, 31 keer post uit China, 31 versies van The New Score – Collective Creation for Visual Artists.
- Contested Space – The New Score Colletive Creation for Visual Artists
- Kim Engelen – The New Score – Collective Creation for Visual Artists
_X_wild_card_
Canon Griffin | Kampala (Oeganda)
- Cannon Griffin – _X_wild_card_
- Cannon Griffin – _X_wild_card_
City Sphere Beek
Baukje Spaltro | Amsterdam (Nederland)
Tussen 11 en 24 maart schildert Baukje Spaltro in B53 de genius loci van de Arnhemse Beekstraat. City Sphere Beek is een installatie die de ziel van deze locatie wil verbeelden en de toeschouwer uitdaagt anders te kijken naar deze eigen plek. Om zo het authentieke van de lokale identiteit in te zien én deze te koesteren.
Op 31 maart vindt zal tijdens de finissage City Sphere Beek gepresenteerd worden, tegelijk met Dwalen Door Taal, een talige verbeelding van dezelfde thematiek. Arnhemse schrijvers spreken zich uit over de genius loci van Arnhem. Met bijdragen van Annelies Ibes, Daphne Braafhart, Dorien de Keyzer, Lex Loman, Lilian Regtvoort, Misha van Merkom en Pompado.
Meer informatie over City Sphere Beek als u hier klikt.
Komt allen kijken en luisteren, zondag 31 maart vanaf 13:00 tot 17:00 uur!
- Baukje Spaltro – City Sphere Beek
- Baukje Spaltro aan het werk – City Sphere Beek
- Baukje Spaltro – City Sphere Beek
The Inter
Yunjei Cho | Seoul (Zuid-Korea)
- Yunjei Cho – The Inter
- Yunjei Cho – The Inter
- Yunjei Cho – The Inter
En verder…
…zijn er werken te zien van: Cheri Benga (DR Congo) | Botalatala (DR Congo) | Aref Damee (Afghanistan/ Nederland) | Jeroen Huisman (Nederland) | Reinier de Huu (Nederland) | Carel Lanters (Nederland) | Eun Young Lee (Zuid-Korea/ Nederland) | Lex Loman (Nederland) | J.P. Mika (DR Congo) | Pierre Segoh (Togo) | Jerome Symons (Nederland)
- Reinier de Huu
- Carel Lanters – De Plooi
Finissage 31 maart
Zondagmiddag 31 maart 2019 organiseren kunstenaar Baukje Spaltro en schrijfster Lilian Regtvoort een pleidooi voor de genius loci van Arnhem in beeld en taal. Deze bestaat uit de presentatie van de installatie City Sphere Beek door Baukje Spaltro én de interventie Dwalen Door Taal van Lilian Regtvoort.
Arnhemse schrijvers spreken zich uit over de genius loci van Arnhem. Met bijdragen van Annelies Ibes, Daphne Braafhart, Dorien de Keyzer, Lex Loman, Lilian Regtvoort, Misha van Merkom en Pompado.
Komt allen kijken en luisteren, zondag 31 maart vanaf 13:00 tot 17:00 uur! (Inloop vanaf 13:00 uur, interventie start 14:00 uur.)
B53 is open vanaf vrijdag 8 maart t/m zondag 31 maart. Open op de vrijdagen, zaterdagen en zondagen in deze periode van 13:00 tot 17:00 uur.
B53, Broerenstraat 53 Arnhem (hoek Broerenstraat-Beekstraat, recht tegenover het politiebureau).
ARCHIEF: Deelnemende kunstenaars maand januari 2019:
In de maand januari was er werk te zien in het kader van het Contested Space Project van de volgende kunstenaars:
Botalatala (DR Congo) | Rumanzi Canon (Uganda) | Yunjei Cho (Zuid Korea) | Pierre Segoh (Togo) | Reinier de Huu | Jeroen Huisman | Roeki Symons | Pier Pennings | Baukje Spaltro
Meer weten? Neem contact op: